Migarchitekti

MiG Architekti

Architektura a její tvorba mě nesmírně baví, profesionálně se jí věnuji od roku 2002. První návrhy a realizace vznikly již při studiu na Fakultě architektury ČVUT, kterou jsem absolvoval roku 2003. Autorizovaným architektem a zároveň členem České komory architektů jsem od roku 2013.

Po více než deseti letech spolupráce s ateliérem Adam Rujbr Architects jsem v roce 2015 založil vlastní architektonickou společnost pod značkou MiG Architekti.

Cílem spolupráce je vždy oboustranná spokojenost, potěšení a radost ze vzniku nového a originálního díla. Nedělám rozdíl mezi drobnou interiérovou tvorbou a velkým projektem, každý má svá specifika. Ke každému klientovi s jeho projektem přistupuji individuálně a s nadšením. Ať už se jedná o design nové knihovny, návrh rodinného domu, výrobní haly či administrativní budovy.

Všechny projekty jsou pro mě výzvou, při které vnímám jedinečnost a osobitost klienta, prostředí a okolí stavby. Výsledkem jsou originální stavby v současném moderním stylu. Typového projektu nebo historizující napodobeniny se u mě nedočkáte.

Vřelým přístupem ke každému klientovi se snažím vnímat jeho požadavky, potřeby nebo i rituály, jeho koníčky, vášně a radosti. Výsledek se prolne do návrhu stavby, která může s prostředím přirozeně splynout nebo naopak kontrastem vyniknout a vnést do okolí potřebný impulz a nový dech. Vždy ale respektuji okolní zástavbu.

Využívám nejmodernější software pro architekty a projektanty – Archicad v jeho nejaktuálnější verzi. Projekty již od prvopočátku zpracovávám ve 3D modelu, v jakékoliv chvíli je tedy možná prostorová kontrola a případná editace. Jako moji klienti máte možnost prohlížet si model stavby ve speciálním prohlížeči na vlastním počítači, tabletu nebo i mobilu. Snadněji se tak dokážete seznámit s budoucí podobou stavby. Samozřejmostí jsou finální realistické vizualizace exteriérů i interiérů.

Těším se na naši společnou spolupráci.

Ing. arch. Michal Grošup